Za nami kolejne czuwanie w Nowym Korczynie

W majowy wieczór czciciele św. Kingi przybyli po raz 59 do Diecezjalnego Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie. Podczas indywidualnej modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem oraz włączając się w śpiew pieśni ku czci Patronki Nowego Korczyna, oddali hołd św. Kindze.

Spotkanie wzbogacone było wspólną modlitwą Litanii Loretańskiej. Z wielką radością wierni włączyli się w śpiew hymnu ,,Gaude Mater Polonia” wspominając św. Stanisława, biskupa i męczennika, którego uroczystości odpustowe będziemy przeżywać 8 maja w pierwszej świątyni, poświęconej Patronowi Polski.

Nie mogło zabraknąć stałych momentów każdego czuwania tzn. poświęcenia soli i wody, modlitwy różańcowej, w którą włączone są dziękczynienia i prośby, z którymi wierni przybyli do sanktuarium.

Eucharystii przewodniczył ks. Infułat Zdzisław Sadko, który przybył z Bochni. Homilię wygłosił ks. dr Ryszard Banach, kolejny raz przybliżając mistycyzm życia św. Kingi oraz wielki kult i miłość św. Patronki do Najświętszej Maryi Panny. Mszę koncelebrował również ks. kan. Paweł Majewski – kustosz nowokorczyńskiego Sanktuarium. Skierował również słowo przed Apelem Jasnogórskim, który zawsze kończy spotkania modlitewne.

Pielgrzymi i parafianie mogli zabrać kolejny numer biuletynu ,,Szczypta soli” oraz teksty pieśni ku czci św. Kingi. Ks. Majewski zaprosił wiernych na kolejne czuwanie, które odbędzie się 1 czerwca 2021r.

Maria Błach

Foto: Maria Błach