Za nami modlitwy ku czci św. Rity w Złotej

W poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. o godz. 18.00 - w dzień kanonizacji świętej Rity - w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej Pińczowskiej odbyło się kolejne Nabożeństwo do św. Rity.

Przybyło bardzo wielu czcicieli św. Rity z Parafii Złota, jak również z innych wspólnot parafialnych: Łopuszna, Snochowic, Strawczyna, Rudy Strawczyńskiej, Józefiny, Wielebnowa, Bejsc, Zagnańska, Kazimierzy Wielkiej, Domaszowic, Kielc, Jurkowa, Młodzaw, Pełczysk, Probołowic, Wiślicy, Sokoliny, Chrobrza, Stopnicy, Szczaworyża, Pińczowa, Zagości, Buska-Zdroju, Stopnicy, Krakowa, Warszawy, Rzeszowa, Poznania i Knurowa.

Mszy świętej i nabożeństwu przewodniczył ks. dr Grzegorz Kaliszewski - proboszcz parafii. W kazaniu ks. Proboszcz, nawiązując do Liturgii Słowa, zachęcał do szczególnego zwrócenia uwagi na to, w jaki sposób wyrażamy swoje opinie wobec innych. Podkreślał, iż przemiana sposobu życia powinna rozpoczynać się od siebie. Wydawanie opinii o innych, bez poznania samego siebie i uporządkowania swojego życia jest często bardzo krzywdzące i rani drugiego człowieka.

W dalszej części kazania podziękował św. Ricie za opiekę nad parafią Złota. Powiedział: Liczne prace, jakie dokonały się przez ostatnie 2 lata - od kiedy przybyłem do Parafii Złota (malowanie kościoła, malowanie i umeblowanie zakrystii, zrobienie oświetlenia kościoła wraz z zakupem pięknych żyrandoli, lamp i kinkietów, odwodnienie kościoła i położenie kostki brukowej wokół kościoła, umeblowanie prezbiterium, zrobienie ogrzewania w kościele, zakup ekranu ledowego do wyświetlania tekstu pieśni, wykonanie pięknego marmurowego ołtarza, ambony i chrzcielnicy oraz wiele innych prac i inicjatyw duszpasterskich w parafii) - nie dokonałoby się bez pomocy i orędownictwa św. Rity. Ks. Kaliszewski wyraził też wdzięczność Księdzu Biskupowi Marianowi Florczykowi za dar relikwii św. Rity.

W czasie nabożeństwa do św. Rity zostały odczytane liczne prośby i poświęcone Róże - symbol miłości i nadziei na przezwyciężenie trudnych, a czasami beznadziejnych sytuacji w życiu. Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował licznie przybyłym czcicielom św. Rity i zaprosił na kolejne Nabożeństwo do św. Rity - 24 lipca (środa) o  godz. 18.00.

Foto: Jerzy Skuza