Za nami Niedziela „Ad Gentes”

Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona była jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami w całej Polsce odbyła się zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na potrzeby misji „Ad Gentes”.

Od 2005 r. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji wspiera polskie misjonarki i misjonarzy w dziełach ewangelizacyjnych, medycznych, charytatywnych i edukacyjnych. Dzięki środkom finansowym przekazywanym przez Dzieło misjonarze budują kościoły i kaplice, wyposażają sale katechetyczne i świetlice dla dzieci, kształcą katechistów, prowadzą ośrodki zdrowia i szpitale, opiekują się starcami i niepełnosprawnymi w hospicjach i schroniskach. Dzieło wspiera również edukację dzieci i młodzieży w przedszkolach, szkołach i sierocińcach. Wraz z misjonarzami walczy z głodem i niedożywieniem wśród mieszkańców Afryki, Azji i Oceanii. Pomaga matkom samotnie wychowującym dzieci w zdobyciu zawodu.
W 2020 r. Dzieło przeznaczyło 2,6 mln zł na pomoc dla najuboższej ludności w krajach misyjnych, dotkniętej przez pandemię koronawirusa. Każdego roku dofinansowuje ok. 170 działań na misjach.

W Polsce Dzieło Pomocy „Ad Gentes” prowadzi animację i formację misyjną. Wydaje pozycje książkowe, broszury i ulotki misyjne. Jest organizatorem ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z misji”, którym biorą udział uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych.
Szczegółowe informacje nt. działalności Dzieła znajdujemy na stronie internetowej www.adgentes.misje.pl. Zapraszamy do współpracy.

Prosimy parafie o przesyłanie wszystkich ofiar na misje na konto:

Kuria Diecezjalna
25-025 Kielce, ul. Jana Pawła II 3

Można też przesyłać ofiary indywidualne.