Za nami VII Diecezjalne Spotkanie Trzeźwościowe

W niedzielę, 4 września 2022 r. w Bęczkowie odbyło się Diecezjalne Spotkanie Trzeźwościowe. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

Od kilku lat w naszej diecezji na zakończenie miesiąca trzeźwości, którym jest sierpień, organizowane jest spotkanie podsumowujące miniony czas.

– Spotkanie się udało, uczestniczyło w nim około stu osób. Był z nami biskup Marian Florczyk, który w sposób szczególny mówił o tym, aby przylgnąć do Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego. Tak naprawdę, by wychodzić z alkoholizmu potrzebny jest Pan Bóg i odniesienie do Niego. Bez tego człowiek gubi sens życia. Nie zabrakło również pięknych świadectw ludzi, którzy są abstynentami  – mówi ks. Kamil Banasik, duszpasterz trzeźwości diecezji kieleckiej.

Tegoroczne spotkanie trzeźwościowe rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka. Następnie odbył się koncert zespołu „Umiłowani" oraz konferencja Dwanaście Kroków do pełni rozwoju, którą wygłosił dr Sylwester Bębas. Na zakończenie uczestnicy pomodlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W trakcie imprezy nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.

tekst za: em.kielce.pl