Za nami wrześniowe modlitwy ku czci św. Rity w Złotej

We wtorek, 24 września 2024 r. o godz. 18.00 w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej Pińczowskiej odbyło się kolejne Nabożeństwo do św. Rity.

Przybyło bardzo wielu Czcicieli św. Rity z Parafii Złota jak również z innych wspólnot parafialnych: Józefiny, Wielebnowa, Piotrowca, Strawczyna, Łopuszna, Snochowic, Rudy Strawczyńskiej, Zagnańska, Kazimierzy Wielkiej, Domaszowic, Kielc, Jurkowa, Młodzaw, Pełczysk, Probołowic, Wiślicy, Sokoliny, Chrobrza, Stopnicy, Szczaworyża, Pińczowa, Zagości, Buska-Zdroju, Stopnicy, Krakowa, Warszawy, Rzeszowa, Poznania, Opola i Wałbrzycha.

Mszy św. i nabożeństwu przewodniczył ks. dr Grzegorz Kaliszewski – proboszcz parafii. W kazaniu ks. Proboszcz odwołał się do dwóch wydarzeń, które miały miejsce rok wcześniej: dokładnie 24 września 2023 r. Jedno – narodziny Nikodema. Drugie – śmierć p. Mariusza. Zaznaczył, iż modlitwa przez wstawiennictwo św. Rity towarzyszy nie tylko tym, którzy żyją obok nas, ale także tym, których już Bóg powołał do siebie. Ważny jest duch modlitwy, jaki przenika nasze serce. Św. Rita całkowicie zaufała Panu Boga i poprzez modlitwę dawała świadectwo wiary. Ks. Grzegorz zachęcał do wytrwałej modlitwy za wstawiennictwem św. Rity.

W czasie nabożeństwa zostały odczytane liczne prośby i poświęcone róże – symbol miłości i nadziei na przezwyciężenie trudnych, a czasami beznadziejnych sytuacji w życiu. Na zakończenie ks. Proboszcz wręczył pamiątki Jubilatom, podziękował licznie przybyłym Czcicielom św. Rity oraz zaprosił na kolejne Nabożeństwo do św. Rity - 24 października (czwartek) o  godz. 18.00.