Zakończył się diecezjalny etap XXV Olimpiady Teologii Katolickiej

W czwartek, 5 marca 2015 r. o godz. 10.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach odbył się diecezjalny etap XXV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”. Organizatorem tegorocznej – jubileuszowej – edycji olimpiady jest diecezja łomżyńska.

W olimpiadzie wzięło udział 34 uczniów z 23 szkół ponadgimnazjalnych naszej diecezji.

- I miejsce zajęła Maria Skwark z LO w Kazimierzy Wielkiej (katecheta ks. Mateusz Kościołek)
- II miejsce: Karolina Korba z VI LO w Kielcach (katecheta Krzysztof Jonak)
- III miejsce: Natalia Kowalczyk z IV LO w Kielcach (katecheta ks. Andrzej Wojarski)

Wyżej wymienione osoby zostały laureatami etapu diecezjalnego i będą reprezentowały naszą diecezję w finale XXV OTK w Łomży, w dniach: 16-18 kwietnia 2015 r.

Laureaci olimpiady otrzymali dyplomy, dwa tomy Biblii dla każdego (Nowy Testament) oraz karty prezentowe o wartości 200, 150 i 100 zł. Dla ich katechetów przygotowano pięknie wydaną Historię chrześcijaństwa w 10 tomach. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki pt. Franciszek – Biografia papieża a ich opiekunowie podziękowania i książki pt. Lista Bergoglio. Nagrody zostały ufundowane przez Wydawnictwo Jedność oraz Wydział Katechetyczny.

Etap diecezjalny został zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej pod honorowym patronatem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Przewodniczącym komitetu diecezjalnego był ks. kan. dr Karol Zegan – dyrektor Wydziału Katechetycznego, a odpowiedzialnym za organizację – ks. kan. Waldemar Wiśniowski – wizytator religii i nauczyciel konsultant ŚCDN.

Ks. Waldemar Wiśniowski

Zobacz: Galeria zdjęć