Zakończyło się Forum Papieskie

W środę, 28 czerwca 2023 r. w kaplicy Kurii Diecezjalnej odbyło się kolejne, już przedwakacyjne spotkanie Forum Papieskiego. Uczestniczyło w nim około 40 osób z Apostolatu Maryjnego, głównie z parafii kieleckich i podkieleckich.

Mszy św. przewodniczył Ksiądz Biskup Marian Florczyk, w koncelebrze z ks. Łukaszem Zygmuntem – dyrektorem Duszpasterstwa Diecezji Kieleckiej.

Z racji zbliżających się imienin Księdza Biskupa Mariana Florczyka modliliśmy się o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i opiekę Niepokalanej dla Solenizanta, jak również za wszystkich, którzy teraz obchodzą swoje, rocznice, jubileusze, imieniny, urodziny oraz za księży opiekunów duchowych Apostolatu Maryjnego.

Po Eucharystii był czas na składanie życzeń. Spotkanie na salce miało charakter świąteczny przy kawie, herbacie i pysznych ciastach.

Razem z bp. Marianem Florczykiem i ks. Łukaszem Zygmuntem podsumowaliśmy całoroczną działalność Forum. Ks. Zygmuntowi dziękowaliśmy za wykłady nawiązujące do roku liturgicznego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wykłady były ciekawe, pogłębiały naszą wiarę i ubogacały nas duchowo. Wykłady kończyliśmy wspólną modlitwą. Była też chwila czasu na dyskusje, refleksje i dawanie świadectwa o naszej przynależności do Kościoła. I tu warto zadać sobie zasadnicze pytanie: Czy ja tak naprawdę kocham Jezusa? Jeśli tak, to znaczy że kocham też Kościół Chrystusowy, bo one stanowią jedno i tyle we mnie miłości do Chrystusa, ile we mnie miłości do Kościoła.

Wspomnę jeszcze, że Forum Papieskie powstało ponad 10 lat temu z inicjatywy Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Biskup Marian objął patronat nad jego działalnością. Wdzięczni jesteśmy Księdzu Biskupowi, iż w miarę możliwości zawsze przewodniczy Eucharystii.

Od roku Forum Papieskie prowadzi dla nas ks. Łukasz Zygmunt, a wcześniej przez kilka lat prowadził ks. dr Mirosław Cisowski. Jesteśmy im wdzięczni za czas poświęcony na naszą formację.

Od września wznawiamy spotkania forum. W sercach naszych rodzi się pragnienie, aby tym „bakcylem” duchowego ubogacania „zarażać” innych w swoim środowisku, w pracy, w parafiach.

Serdecznie zapraszamy wspólnoty, grupy modlitewne, by dołączyły do nas. Dziś tak bardzo potrzeba modlitwy, zaangażowania w budowanie Kościoła Chrystusowego na ziemi. Wszystkie sprawy radosne i te trudne oddajemy Maryi, bo Ona zawsze prowadzi do Jezusa.

Halina Pilewska