Zbiórka dla powodzian - Caritas informuje, jak pomóc...

W związku z dramatyczną sytuacją powodziową na południu Polski zachęcamy do włączenia się pomoc poszkodowanym. Caritas Polska już przekazała 200 000 zł na pilne potrzeby do diecezjalnych ośrodków Caritas na terenach dotkniętych powodzią.

Bezpośrednią pomoc prowadzą lokalne Caritas z terenów diecezji opolskiej, świdnickiej, bielsko-żywieckiej, legnickiej. Dla osób poszkodowanych zostały uruchomione całodobowe jadłodajnie Caritas, posiłki są także rozwożone do miejsc przebywania powodzian. Na miejscu potrzebna jest  też pomoc rzeczowa: osuszacze, woda pitna, agregaty prądotwórcze, artykuły higieniczne, żywność z długim terminem ważności.

Diecezja Kielecka pragnie wesprzeć działania doraźne, a następnie kolejne etapy pomocy powodzianom, dlatego  uruchamiamy zbiórkę środków finansowych poprzez Caritas Diecezji Kieleckiej. Ofiary można wpłacać na konto: 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem POWÓDŹ lub osobiście w Biurze Caritas w Kielcach, pl. Najświętszej Maryi Panny 1.

Zachęcamy też do składania darów rzeczowych; apelujemy o żywność z długim terminem ważności (sucha, hermetycznie pakowana), wodę pitną 5 l, środki czystości. Dary można składać w Kielcach do Centrum Integracji Społecznej Caritas, ul. Jana Pawła II 5 b w godz. 8-15 oraz w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas, ul. Wiśniowa 6 w godz. 13 – 17. Poza Kielcami wsparcie można przekazać do placówek terenowych Caritas Diecezji Kieleckiej.

Koordynację działań  pomocowych na terenie kraju prowadzi Caritas Polska - informacje na stronie www.caritas.pl

Dziękujemy za okazaną solidarność z potrzebującymi, za każdą pomoc finansową i rzeczową.

ks. Łukasz Zygmunt
RZECZNIK PRASOWY DIECEZJI KIELCEKIEJ