Zbliża się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

W sobotę, 25 września, już po raz dwudziesty drugi wyruszy na Święty Krzyż Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. W programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat, rzecznik prasowy Rajdu Łukasz Zarzycki oraz ks. Jacek Kopeć opowiadali o idei i szczegółach przedsięwzięcia.

- Tegoroczne hasło rajdu brzmi „Przez krzyż do chwały”, a jego głównym celem jest pokłon relikwiom Świętego Krzyża. Jest to najstarsze polskie sanktuarium. W diecezjach kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej podtrzymujemy ten nurt i zapraszamy całą Polskę, aby pielgrzymowała razem z nami. Jesteśmy też pielgrzymami do niebieskiej ojczyzny. Motywują nas też intencje, z którymi idziemy – mówi ksiądz Jacek Kopeć, Koordynator Organizacyjny z diecezji kieleckiej.

- Rajd jest świetną okazją, by promować naszą ziemię świętokrzyską, poszczególne miejscowości, z których rozpoczyna się trasa rajdu oraz sam Święty Krzyż. W tym roku przygotowaliśmy 6 tras, każda jest inna i skierowana do innego odbiorcy. Jest trasa 4-kilometrowa dla rodzin z dziećmi, dla osób starszych, ale jest też trasa, która ma 40 kilometrów spod kościoła świętego Wojciecha w Kielcach. Są trasy ze Świętej Katarzyny z Chybic, z Huty Nowej i z Bielin – mówi rzecznik prasowy Rajdu Łukasz Zarzycki z PTTK Kielce.

Zapisy na rajd trwają od czwartku 16 września do czwartku 23 września. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie Msza św. w Sanktuarium o godzinie 14.30.

>> Posłuchaj całej audycji