"Zraniony Pasterz" w kościele Ducha Świętego w Kielcach

W 1 Niedzielę Wielkiego Postu Formacja Młodych Ewangelizatorów, działających przy wspólnocie Koinonia Świętego Pawła, przedstawiła w kieleckiej parafii Ducha Świętego spektakl pod tytułem „Zraniony Pasterz”.

Była to ewangelizacyjna inicjatywa mająca na celu ukazanie ogromu Bożej Miłości, która dosięga nas nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach życiowych.

Przedstawienie opracowano na podstawie książki o tym samym tytule, napisanej przez wychowawcę młodzieży chrześcijańskiej, Belga, ojca Daniela Ange. Opowiada historię człowieka o imieniu Emanuel poszukującego własnej tożsamości, pełnego lęków, zranień i dramatów. Jego osoba odzwierciedla niejako całą ludzkość. W trakcie wędrówki Emmanuel odkrywa, że jego historia jest zbudowana na objawieniu się prawdziwego oblicza Miłości, do której wszyscy zdążamy.

Spektakl spotkał się z entuzjastyczną reakcją około 200-osobowej publiczności. Jak powiedział jeden z młodych aktorów, ich samych sztuka ta skłania do refleksji i pomaga w budowaniu relacji z Bogiem.

Formacja Młodych Ewangelizatorów działa przy parafii i wspólnocie Świętego Pawła od dwóch lat i służy dziełu ewangelizacji m.in. poprzez wizyty w domach dziecka czy teatr. Spotkania formacyjne grupy odbywają się w każdą sobotę o 16.00 w parafii św. Pawła Apostoła przy ul. Bęczkowskiej 53A.

Jarosław Kumor