Żywa lekcja o misjach

Dnia 28 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej w Grzymałkowie gościliśmy ks. Piotra Pochopienia, który na co dzień jest misjonarzem w Brazylii. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III, IV i VI oraz nauczyciele, Dyrekcja Szkoły, ks. Krzysztof Zapała oraz inicjatorka spotkania katechetka Marzanna Mazur.

Ks. Piotr opowiadał o swojej pracy w Brazylii w zajmujący sposób. Posługiwał się przy tym licznymi rekwizytami przywiezionymi z misji, które wzbudziły dodatkowe zainteresowanie ze strony słuchaczy. Uczniowie mieli do księdzawiele pytań, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o zwyczajach i kulturze, jaka panuje w Brazylii.

Nasz Gość szczególną uwagę poświęcił problemom, z jakimi spotyka się na co dzień w swej pracy (tj. brak kapłanów). Na zakończenie uczniowie podziękowali księdzu za podzielenie się doświadczeniem ze swojej pracy na misjach i złożyli ofiarę, pochodzącą ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych palm wielkanocnych w ramach jałmużny wielkopostnej.

Serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi za wizytę w naszej szkole i życzymy błogosławieństwaBożego w dalszej pracy misyjnej.

Marzanna Mazur