Kolejne zdjęcia do filmu „Oblicze Boga Ojca”

Trwają intensywne prace nad filmem „Oblicze Boga Ojca”, pierwszym dokumentem poświęconym Pierwszej Osobie Trójcy Świętej.

Obecnie ekipa filmowa reżyserów Moniki i Jarosława Rędziaków realizuje kolejne zdjęcia i wywiady w Rzymie. Film oparty jest na fragmentach Pisma świętego, Magisterium Kościoła oraz na podstawie objawieńsiostry Elisabetty Eugenii Ravasio, która 12 lat żyła i pracowała w Lyonie. To właśnie jej wizje z 1932 r. stanowią jedyne uznane przez Kościół objawienia Boga Ojca.

Pierwszy klaps 90-minutowego dokumentu padł podczas Festiwalu „Abba Pater” we Wrocławiu oraz w Kaliszu w Sanktuarium św. Józefa. Film powstaje w języku angielskim, co pozwoli na jego dystrybucję w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście, przewidziana jest także wersja polskojęzyczna dla widzów w kraju.

Aktualnie zdjęcia do filmu odbywają się w Rzymie, gdzie młoda Eugenia wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Matki Bożej Apostołów w wieku 20 lat. Twórcy filmu Państwo Monika i Jarosław Rędziakowie zaprosili do współpracy ks. Michała Glina, który pracuje w strukturach Polskiej Misji Katolickiej we Francji dokładnie w Lyonie. Ks. Michał opowiada o życiu zakonnym siostry Eugenii oraz o misji zgromadzenia, którego charyzmatem jest dziecięca ufność wobec Boga Ojca. To właśnie w tej wspólnocie Eugenia rozwinęła swój charyzmat i duchowe dary.

Jak dodaje ks. Glin – „Zaledwie pięć lat po złożeniu ślubów wieczystych, 7 sierpnia 1936 r., siostra Eugenia została wybrana przełożoną generalną. Ten dzień był szczególny, ponieważ podczas jednego z objawień Bóg Ojciec oznajmił jej, że to właśnie 7 sierpnia lub pierwszą niedzielęsierpnia wybrał na święto ku Swojej czci”.

Wizje siostry Eugenii zostały uznane przez Kościół za zgodne z Ewangelią i Tradycją. W swoich orędziach Bóg Ojciec przekazywał przesłanie pełne miłości i bliskości wobec ludzkości. Siostra Eugenia miała za zadanie przekazać światu, że Bóg pragnie być bardziej znany i kochany przez swoje dzieci. W jednym z objawień Bóg mówił: „Pragnę, aby ludzie Mnie poznali i odczuwali, że jestem blisko każdego z was. Pamiętajcie, o ludzie, że chciałbym być nadzieją całej ludzkości. Czy już nią nie jestem? Gdybym nie był nadzieją człowieka, człowiek by zginął. Jednak niezbędne jest, abym był znany, żeby Pokój, Ufność i Miłość wstąpiły w serca ludzi i doprowadziły do połączenia ich więzią z Ojcem nieba i ziemi!”.

Co ciekawe, na terenie diecezji kieleckiej, której kapłanem jest ks. Michał Glin, w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Przewlekle Chorych w Kielcach, znajduje się kaplica ze słynącym łaskami Obrazem Boga Ojca. Dzięki staraniom Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, wraz z Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sług Jezusa i siostrą dyrektor Kieleckiego Domu Opieki powierzonego temuż Zgromadzeniu, od 2020 r., w pierwszą niedzielę sierpnia, w samo święto ku czci Boga Ojca, można tam uzyskać odpust zupełny na mocy decyzji Penitencjarii Apostolskiej (Prot. N. 1138/19/1 z dnia 12 czerwca 2020 r.).

Film „Oblicze Boga Ojca” jest wyczekiwanym projektem, który ma na celu przybliżenie orędzia Boga Ojca i szerzenie Jego miłości oraz miłosierdzia, zgodnie z przesłaniem objawionym siostrze Eugenii: „Wiecie także, że pragnę być znany, kochany i przede wszystkim czczony”.

ks. Michał Glin
RZECZNIK PRASOWY PRODUKCJI FILMOWEJ

>> Prezentacja „Oblicze Boga Ojca”