Parafialne przygotowanie do ŚDM

Od marca 2015 r. - przez kolejne czternaście miesięcy - chcemy przez refleksję nad uczynkami miłosierdzia, przygotowywać się do Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Chcemy to czynić przez:
- comiesięczne niedzielne adoracje
- nawiązanie do danego uczynku miłosierdzia w homiliach
- „Wieczory z Emanuelem”
- indywidualne i wspólnotowe działania związane z uczynkiem
- osobistą refleksję i modlitwę
- projekcje wybranych filmów połączone ze spotkaniami dyskusyjnymi.

Pomocą w tym może posłużyć wiernym przygotowany przez młodych „Przewodnik duchowy”. Zawiera on 14 modułów z fragmentami Pisma Świętego, nauczaniem papieży, modlitwami i propozycjami działań w zakresie poszczególnych uczynków miłosierdzia oraz informacje o Światowych Dniach Młodzieży. Cena 3 zł. Można go zamówić u ks. Sławomira Sarka (tel. 602-758-365).

Co miesiąc w zakładce ROK LITURGICZNY (po prawej stronie, pod Wiadomościami KAI) będzie ukazywał się tekst adoracji dotyczący danego uczynku miłosierdzia oraz teksty do wykorzystania w liturgii. Proszę, aby w prowadzenie adoracji zaangażować młodzież, przez powierzenie jej poszczególnych modlitw.

Warto przy tej okazji skorzystać także z przedstawionych poniżej propozycji dotyczących realizacji tego uczynku oraz zaznaczyć tę tematykę w gablotce parafialnej i szkolnej.

Indywidualnie:
- codzienny rachunek sumienia
- modlitwa o łaskę dobrej spowiedzi
- świadectwo o swym nawrócenia
- indywidualne upominanie bliźniego
- podjęcie postu w intencji ludzi żyjących w grzechach ciężkich

W ramach parafii lub grupy apostolskiej
- rozdawanie rachunków sumienia
- zorganizowanie nabożeństwa pokutnego lub przebłagalnego
- modlitwy za spowiedników
- artykuły w gazetkach lub konferencje o poszczególnych grzechach
- wystawa o Dekalogu w nauczaniu św. Jana Pawła II